харківський національний університет радіоелектроніки
факультет комп'ютерных наук
Система Orphus

ru

en


У 2007 р кафедра Програмної інженерії виступила ініціатором підписання угоди про освітнє та наукове співробітництво в ІТ-галузі між Харківським національним університетом радіоелектроніки і Ліннеус університетом м. Вакха (Linnaeus University), Швеція.

В якості першого кроку до співпраці зі шведськими партнерами у вересні 2007 року стартувала міжнародна освітня програма з підготовки молодих ІТ-фахівців в новій для українського ІТ-бізнесу області - Business Intelligence. На сьогоднішній день Business Intelligence є одним з найбільш перспективних напрямків ІТ-індустрії, в основі якого лежить потреба сучасного бізнесу в отриманні, аналізі та структуруванні самого цінного продукту - інформації.

В якості продовження першого вдалого досвіду співпраці був організований наступний навчальний курс «Інтелектуальні мультимедійні системи» (Intelligent Multimedia Systems) за такою ж технологією.

Грунтуючись на позитивному досвіді в проведенні окремих навчальних дисциплін, в листопаді 2008 р. в якості довгострокового освітнього співробітництва, було розпочато освітній проект з реалізації дистанційній міжнародної інтегрованої магістерської програми навчання.

Особливостями даної програми є те, що студенти ХНУРЕ протягом двох академічних років отримують два дипломи магістра - український і європейський. Студенти спеціальності "Програмна Інженерія" сьогодні навчаються вже за інтегрованими навчальними планами магістерської підготовки, відповідними фаху "Технології програмного забезпечення" Інституту математики і системної інженерії Ліннеус Університету м Вакха.

Під час навчання студенти під керівництвом двох наукових керівників (українського і шведського) готують дві магістерські дипломні роботи.

До переваг цієї програми підготовки слід віднести:

- одночасне отримання двох дипломів магістра: українського та європейського;

- безкоштовне отримання ступеня магістра європейського рівня;

- для проходження навчального плану першого року магістерської підготовки немає необхідності їхати до Швеції, оскільки всі курси вивчаються дистанційно;

- можливість вступу до аспірантури в шведському університеті;

- можливість отримати престижне місце роботи як в українській ІТ компанії, так й в шведській.

З 2016 року між ХНУРЕ й Університетом Економіки м. Бидгощ, Польща, було підписано Договір про співробітництво. Університет Економіки в Бидгощі є найбільшим недержавним закладом вищої освіти в північній частині Польщі.

В даний час в інституті навчається понад 7 000 студентів з Польщі, а також велика кількість зарубіжних студентів. Висока якість освіти досягається завдяки 500 видатним академічним викладачам з Польщі й закордону.  

В рамках підписаного договору університети співпрацюють за такими напрямками:

1. Програма подвійного магістерського диплому. Дана програма дає можливість студентам ХНУРЕ за два роки навчання отримати два дипломи магістра - українського й європейського зразка. Студенти спеціальності "Програмна Інженерія" навчатимуться за інтегрованими навчальними планами магістерської підготовки.

2. Міжнародна Літня школа з програмування в Університетом Економіки м Бидгощ, Польща. Міжнародна літня школа з програмування проходить на базі Університету Економіки в місті Бидгощ, Польща. У роботі школи беруть участь провідні фахівці ІТ-компаній Польщі і викладачі університету WSG. Учасниками школи можуть бути студенти перших-третіх курсів ХНУРЕ. В ході занять представники ІТ-компаній проводять серії майстер-класів для студентів щодо перспективних напрямків в даній галузі. По завершенню студенти отримують сертифікати.

3. Стажування та навчання на курсах польської мови для студентів на базі Університету Економіки м. Бидгощ, Польща. Програма стажувань / практик / курсів - розробляється індивідуально для кожного учасника в залежності від тематики, тривалості та особистих наукових уподобань.

До переваг навчання в рамках співпраці між ХНУРЕ та Університетом Економіки м. Бидгощ, Польща, можна віднести:

- Європейський диплом після закінчення WSG,

- міжнародне середовище студентів,

- гарантія стабільності ціни навчання,

- можливість стажування в польських та міжнародних компаніях,

- Study-Buddy programe - польські студенти-опікуни для іноземних студентів,

- можливість виїзду на один семестр за кордон в один з партнерських вузів (програма Erasmus),

- інтерактивні методи навчання,

- професійний викладацький колектив.

Проект LeAGUe

Проект NEFESIE

Проект IHSITOP

- «Результати за Темпус проектом 530576-TEMPUS-1-2012-1-SE-TEMPUS-SMHES «Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів» (NEFESIE)

- «Результати за Темпус проектом 543839-TEMPUS-1-2013-1-SE-TEMPUS-SMHES «Мережа для розвитку безперервного навчання у Вірменії, Грузії та України» (LeAGUe)


новини історія колектив студенту абітурієнту gamedev lab наука співробітництво

©2011 Кафедра ПI