харківський національний університет радіоелектроніки
факультет комп'ютерных наук
Система Orphus

ru

en


Весною 2007 року кафедра виступила ініціатором підписання угоди про освітнє та наукове співробітництво в ІТ-галузі між Харківським національним університетом радіоелектроніки та Інститутом математики і системної інженерії (School of Mathematics and Systems Engineering) Університету м. Вакхо (Linnaeus University), Швеція.

Як перший крок до співробітництва зі шведськими партнерами у вересні 2007 року стартувала міжнародна освітня програма з підготовки молодих ІТ-фахівців у новій для українського ІТ-бізнесу області – Business Intelligence. На сьогоднішній день Business Intelligence є одним з найперспективніших напрямів ІТ-індустрії, в основі якого лежить потреба сучасного бізнесу в отриманні, аналізі та структуруванні самого цінного продукту – інформації.

Ініціатором вибору саме цього освітнього курсу виступила консалтингова група Sigma в особі компанії Eclipse SP – представника Sigma у країнах СНД, яка активно співпрацює з ХНУРЕ вже протягом 7 років.

На продовження першого вдалого досвіду співпраці було організовано наступний навчальний курс «Інтелектуальні мультимедійні системи» (Intelligent Multimedia Systems) за такою ж технологією.

У 2008/2009 н.р. вперше випускники факультету комп’ютерних наук були прийняті до аспірантури Linnaeus університету на спеціальність «Software technology, compiler technologies and programme analyses».

Ґрунтуючись на позитивному досвіді у проведенні окремих навчальних дисциплін, у листопаді 2008 р. як довгострокове освітнє співробітництво, було розпочато освітній проект з реалізації дистанційної міжнародної інтегрованої магістерської програми навчання.

Особливостями даної програми є те, що студенти ХНУРЕ протягом двох академічних років отримують два дипломи магістра – український та європейський. Студенти спеціальності "Програмне забезпечення автоматизованих систем" сьогодні навчаються вже за інтегрованим навчальним планом магістерської підготовки, який відповідає спеціальності "Технології програмного забезпечення" Інституту математики і системної інженерії Університету м. Вакхо. Інтегрований план містить усі дисципліни українського плану і чотири додаткових – із шведського. Під час навчання студенти під керівництвом двох наукових керівників (українського і шведського) готують дві магістерські дипломні роботи. Для захисту українського диплому назначаються два рецензенти і створюється комісія із представників обох університетів. До переваг цієї програми підготовки слід віднести: одночасне отримання двох дипломів магістра: українського і європейського; безкоштовне отримання ступеню магістра європейського рівня; для виконання навчального плану першого року магістерської підготовки не треба від’їжджати до Швеції, оскільки всі курси вивчаються за допомогою дистанційної форми навчання; можливість вступу до аспірантури у шведському університеті; можливість отримати престижне місце роботи як в українській ІТ компанії, так і шведській.

У 2009-2010 роках в рамках цієї програми було проведено 7 дистанційних курсів для 45 студентів, що навчалися за інтегрованим магістерським планом. На цей час 13 студентів закінчують другий рік навчання у Швеції.

Також є аналогічна програма отримання двох дипломів бакалавра.


новини історія колектив студенту абітурієнту олимпиади наука співробітництво

©2011 Кафедра ПI