Загальна інформація про спеціальність "Інженерія програмного забезпечення"

 

Кафедра Програмної інженерії готовит програмістів з 1988 року. Впродовж історії розвитку спеціальність мала декілька поступово змінюваніх назв - ПЗОТАС - ПЗАС - ПІ - ІПЗ.

 

Кафедра програмної інженерії готує студентів за трьома ступенями вищої освіти: бакалаврів за спеціальністю 121 «Інженерія програмного забезпечення» (освітня програмою «Програмна інженерія»); магістрів за спеціальністю 121 «Інженерія програмного забезпечення» (за програмами «Інженерія програмного забезпечення» та «Програмне забезпечення систем»); докторів філософії – за спеціальністю 121 «Інженерія програмного забезпечення». Навчальні плани узгоджено з міжнародними стандартами підготовки програмістів.

 

Форма навчання – очна, заочна та заочно-дистанційна.

 

Інженерія програмного забезпечення - це інженерна дисципліна, яка пов'язана зі всіма аспектами виробництва програмного забезпечення від початкових стадій створення специфікації до підтримки системи після здачі в експлуатацію.

 

Індустрія програмування - одна з найбільш перспективних і динамічних галузей. Сучасні ІТ- компанії забезпечують цікаві проекти, професійне зростання та гідну зарплату. Прогнози економічного розвитку галузі в нашій країні стримуються дефіцитом кваліфікованих кадрів.

 

Освіта у сфері програмної інженерії - це розумна інвестиція у своє майбутнє. У нас Ви навчитеся не просто програмувати (кодувати), а створювати програмні продукти - аналізувати вимоги, працювати в команді розробників, тестувати та забезпечувати якість продукту, керувати програмними проектами.

 

Кафедра програмної інженерії має обсяг ліцензійного прийому на 355 осіб на підготовку спеціальності "Інженерія програмного забезпечення" (освітня програма «Програмна інженерія»).

 

Студенти мають широкі можливості вільного вибору дисциплін. Деякі предмети викладаються англійською мовою у окремо сформованих групах.

 

Починаючи з 3 курсу студенти проходять практику в провідних ІТ-компаніях Харкова та України. Договір про співробітництво між кафедрою ПІ ХНУРЕ та компаніями Global Logic, EPAM Systems, NIX Solutions та Sigma Software дозволив створити на кафедрі лабораторії з розробки сучасного програмного забезпечення.

 

Практикується залучення провідних спеціалістів фірм до викладання професійно-орієнтованих дисциплін, здійснюється цільова підготовка студентів старших курсів у формі безкоштовних факультативних занять від компаній.

 

Під час навчання студенти підвищують свій професійний рівень, беруть участь у роботі семінарів і гуртків, організованих на базі наукових лабораторій, гуртка «Програміст» (де студенти здобувають знання та навички з вирішування олімпіадних завдань з програмування), лабораторії GameDev (де готують студентів до розробки ігрових проектів), беруть участь у проекті «IT Talents» (що передбачає поглиблене вивчення складних алгоритмів з практичним їх застосуванням в різних областях ІТ).

 

Неодноразово студенти кафедри ПІ посідали призові місця на українських та міжнародних змаганнях з програмування, гідно представляли кафедру та університет на виставках, конкурсах, конференціях та форумах.

 

Професійна діяльність

 

Випускники спеціальності "Інженерія програмного забезпечення" можуть працювати на таких посадах: програміст, тестувальник програмного забезпечення, архітектор програмних систем, аналітик, менеджер програмних проектів, інженер з якості програмних продуктів.

 

Випускники працюють в провідних ІТ компаніях регіону, таких Nix Solutions, GlobalLogic, Eclipse SP, Stella Systems, Ciklum, Mondo ODC Ukraine, Інфострой, Gameloft, Murano Software, Program-Ace, Epam і інших. Кращі випускники працюють в таких всесвітньо відомих компаніях як Facebook і Yandex.

 

Умови прийому

 

Увага! Як правило, останнім часом правила прийому щорічно змінюються.

Умови прийому ви можете прочитати тут .

Навчальні плани і програми доступні тут .