МІЖНАРОДНІ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ

Швеція

У 2007 р кафедра Програмної інженерії виступила ініціатором підписання угоди про освітнє та наукове співробітництво в ІТ-галузі між Харківським національним університетом радіоелектроніки і Ліннеус університетом м. Вакха (Linnaeus University), Швеція.

В якості першого кроку до співпраці зі шведськими партнерами у вересні 2007 року стартувала міжнародна освітня програма з підготовки молодих ІТ-фахівців в новій для українського ІТ-бізнесу області - Business Intelligence. На сьогоднішній день Business Intelligence є одним з найбільш перспективних напрямків ІТ-індустрії, в основі якого лежить потреба сучасного бізнесу в отриманні, аналізі та структуруванні самого цінного продукту - інформації.

В якості продовження першого вдалого досвіду співпраці був організований наступний навчальний курс «Інтелектуальні мультимедійні системи» (Intelligent Multimedia Systems) за такою ж технологією.

Грунтуючись на позитивному досвіді в проведенні окремих навчальних дисциплін, в листопаді 2008 р. в якості довгострокового освітнього співробітництва, було розпочато освітній проект з реалізації дистанційній міжнародної інтегрованої магістерської програми навчання.

Особливостями даної програми є те, що студенти ХНУРЕ протягом двох академічних років отримують два дипломи магістра - український і європейський. Студенти спеціальності "Програмна Інженерія" сьогодні навчаються вже за інтегрованими навчальними планами магістерської підготовки, відповідними фаху "Технології програмного забезпечення" Інституту математики і системної інженерії Ліннеус Університету м Вакха.

Під час навчання студенти під керівництвом двох наукових керівників (українського і шведського) готують дві магістерські дипломні роботи.

До переваг цієї програми підготовки слід віднести:

- одночасне отримання двох дипломів магістра: українського та європейського;

- безкоштовне отримання ступеня магістра європейського рівня;

- для проходження навчального плану першого року магістерської підготовки немає необхідності їхати до Швеції, оскільки всі курси вивчаються дистанційно;

- можливість вступу до аспірантури в шведському університеті;

- можливість отримати престижне місце роботи як в українській ІТ компанії, так й в шведській.

Польща

З 2016 року між ХНУРЕ й Університетом Економіки м. Бидгощ, Польща, було підписано Договір про співробітництво. Університет Економіки в Бидгощі є найбільшим недержавним закладом вищої освіти в північній частині Польщі.

В даний час в інституті навчається понад 7 000 студентів з Польщі, а також велика кількість зарубіжних студентів. Висока якість освіти досягається завдяки 500 видатним академічним викладачам з Польщі й закордону.

В рамках підписаного договору університети співпрацюють за такими напрямками:

  1. Програма подвійного магістерського диплому. Дана програма дає можливість студентам ХНУРЕ за два роки навчання отримати два дипломи магістра - українського й європейського зразка. Студенти спеціальності "Програмна Інженерія" навчатимуться за інтегрованими навчальними планами магістерської підготовки.
  2. Міжнародна Літня школа з програмування в Університетом Економіки м Бидгощ, Польща. Міжнародна літня школа з програмування проходить на базі Університету Економіки в місті Бидгощ, Польща. У роботі школи беруть участь провідні фахівці ІТ-компаній Польщі і викладачі університету WSG. Учасниками школи можуть бути студенти перших-третіх курсів ХНУРЕ. В ході занять представники ІТ-компаній проводять серії майстер-класів для студентів щодо перспективних напрямків в даній галузі. По завершенню студенти отримують сертифікати.
  3. Стажування та навчання на курсах польської мови для студентів на базі Університету Економіки м. Бидгощ, Польща. Програма стажувань / практик / курсів - розробляється індивідуально для кожного учасника в залежності від тематики, тривалості та особистих наукових уподобань.

До переваг навчання в рамках співпраці між ХНУРЕ та Університетом Економіки м. Бидгощ, Польща (010), можна віднести:

- Європейський диплом після закінчення WSG,

- міжнародне середовище студентів,

- гарантія стабільності ціни навчання,

- можливість стажування в польських та міжнародних компаніях,

- Study-Buddy programe - польські студенти-опікуни для іноземних студентів,

- можливість виїзду на один семестр за кордон в один з партнерських вузів (програма Erasmus),

- інтерактивні методи навчання,

- професійний викладацький колектив.

 

Проект з міжнародної академічної мобільності Erasmus+ KA107 між Харківським Національним Університетом Радіоелектроніки та Університетом Вальядолід, Іспанія

Проект включає мобільність студентів та викладачів у двох напрямках: з ХНУРЕ до Університет Вальядоліду, та з Університету Вальядолід до ХНУРЕ.

https://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist.html


Проект з міжнародної академічної мобільності Erasmus+ KA107
між Харківським Національним Університетом Радіоелектроніки та Універсітетом Павла Йозефа Шафарика в Кошице, Словаччина

Проект включає мобільність студентів  та викладачів у двох напрямках: з ХНУРЕ до  Універсітету Павла Йозефа Шафарика, та з Універсітета Павла Йозефа Шафарика до ХНУРЕ

https://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist.html

Проект з міжнародної академічної мобільності Erasmus+ KA107 між Харківським Національним Університетом Радіоелектроніки та Універсітетом WSG, Бидгощ, Польща

Проект включає мобільність студентів  та викладачів у двох напрямках: з ХНУРЕ до  Універсітету WSG, та з Універсітету WSG до ХНУРЕ.

https://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist.html


Проект з міжнародної академічної мобільності Erasmus+ KA107
між Харківським Національним Університетом Радіоелектроніки та Русенським університетом ім. Ангела Канчева, Болгарія

Проект включає мобільність студентів та викладачів у двох напрямках: з ХНУРЕ до Русенського університету ім. Ангела Канчева, та з Русенського університету ім. Ангела Канчева до ХНУРЕ.

https://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist.html

Програма подвійного диплома з Вищим інститутом електроніки Парижу (ISEP), Франція

У рамках даного договору між нашими університетами проходить спільна магістерська програма навчання – Master Programme за спеціальністю Software Technology з Вищим інститутом електроніки Парижу (ISEP).

Дана спільна програма дає можливість студентам ХНУРЕ отримати за 2 роки два дипломи магістра: українського та європейського зразка, а також безкоштовне навчання в одному з кращих університетів Франції.

В рамках програм подвійних дипломів магістранти ХНУРЕ мають можливість поїхати на навчання в Університет-партнер на два семестри.

Знання англійської/французської мови є обов’язковим для навчання на цих програмах.

Програма подвійного диплома з Універсітетом Павла Йозефа Шафарика в Кошице, Словаччина

У рамках даного договору між нашими університетами проходить спільна магістерська програма навчання – Master Programme за спеціальністю Software Technology з університетом Павла Йозефа Шафарика.

Дана спільна програма дає можливість студентам ХНУРЕ отримати за 2 роки два дипломи магістра: українського та європейського зразка, а також безкоштовне навчання в одному з кращих університетів Словаччини.

В рамках програм подвійних дипломів магістранти ХНУРЕ мають можливість поїхати на навчання в Університет-партнер на два семестри.

Знання англійської мови є обов’язковим для навчання на цих програмах.

Програма подвійного диплома з Ліннеус університетом (Linnaeus University), Швеція 

У рамках даного договору між нашими університетами проходить спільна магістерська програма навчання – Master Programme за спеціальністю Software Technology з університетом Ліннеус.

Дана спільна програма дає можливість студентам ХНУРЕ отримати за 2 роки два дипломи магістра: українського та європейського зразка, а також безкоштовне навчання в одному з кращих університетів Швеції.

В рамках програм подвійних дипломів магістранти ХНУРЕ мають можливість поїхати на навчання в Університет-партнер на два семестри.

Знання англійської мови є обов’язковим для навчання на цих програмах.

Міжнародний проект Lithuanian and Ukrainian Youth Exchange Council project "Developing youth creativity and solving social problems in Lithuania and Ukraine".

Проект проводиться ХНУРЕ спільно з Університетом VIKO (University of Applied Sciences) Литва (7.12.2020 – 11.12.2020).

В якості спікерів і менторів виступають лектори з Литви, Шотландії, України.

Мета проекту: сприяння міжкультурному співробітництву між молодими людьми через підприємництво, в тому числі соціальне підприємництво.

Літня Академія в Швеції

Літня академія в Ліннеус Університеті пропонує міжнародне, міжкультурне та міждисциплінарне навчальне середовище - унікальне у своєму роді у Швеції. Як студент, який бере участь у літній академії, ви отримаєте можливість отримати унікальний академічний досвід, який покращить ваше резюме та вашу подальшу кар'єру. Ви отримуєте культурні знання разом із поєднанням іноземних та шведських студентів, а також насолоджуєтеся шведським літом в одному з найпривабливіших літніх міст країни.

-  Міжнародна Школа “Digital Transformation: EU Trends, Solutions and Tools”, 10.2020 р.

-  Міжнародна Школа “Modern Trends in Data Science”, Литва, 11.2019 р.

- Міжнародна Школа “Virtual reality application development” (Польща – Нідерланди), 07.2018 р.

– Міжнародна Школа “Modern IT in EU tourism business” (Польща – Німеччина), 02.2018 р.

– Міжнародна Школа з програмування (Польща – Швеція), 07.2017 р.