Містичний талісман

Картина Михайла Григоренко «Першокурсник» завжди займала особливе місце в його серці. Це був шедевр, який відобразив суть досвіду навчання в університеті – хвилювання, нервозність і нестримні амбіції нових починань. Тож, коли художник пішов з життя, він залишив по собі сюрприз для своїх шанувальників: лімітований тираж «Першокурсника», підписаний і пронумерований, з унікальною родзинкою.
Декілька щасливчиків отримають принт із підписом художника, але з додатковим ефектом: маленька, намальована від руки ілюстрація чорного кота, який тримає табличку з написом «Першокурсник». Для тих, хто володів цим рідкісним відбитком, було зрозуміло, що їх чекає дикі пригоди.
Андрій Павлюк був одним із небагатьох щасливчиків. Він був великим шанувальником робіт Михайла Григоренко ще з коледжу, і коли він почув про обмежене видання, він зрозумів, що він повинен мати його. Отже, він економив і економив, а коли пакунок прийшов, він був на місці. Відбиток був усім, на що він сподівався – і навіть більше. Дивлячись на кота, який тримав свій знак, він не міг позбутися відчуття, що щось не так.
Почалося з дрібниць. Слабке нявкання, що доноситься зі стіни, проблиск світла там, де повинні бути очі кота. Спочатку Андрій відкинув це як свою уяву, але з плином днів випадки ставали все більш частими та інтенсивнішими. Кіт почав рухатися, його знак змінився, щоб відобразити поточний стан життя Андрія. Напис «Першокурсник» став «Другокурсником», потім «Третьокурсником» і, нарешті, «Програмним Інженером». Було таке враження, ніби кіт спостерігав за ним, проводячи його через кар’єру в університеті.
Але остаточна трансформація була найбільш тривожною з усіх. Коли Андрій наближався до випуску, табличка кота знову змінилася, цього разу на «Твій Борг». Раптом повітря навколо Андрія наповнилося потойбічною енергією. Кіт почав говорити низьким і грізним голосом. «Ти був хорошим студентом, Андрій Павлюк», — прошипів він. «Але тепер тобі час заплатити ціну».
Андрій спробував втекти, але було надто пізно. Котяча хватка на його щиколотці була непохитною, тягнула його назад із силою, якій він не міг протистояти. Поглянувши на істоту, він зрозумів, що принт «Першокурсник», яким він так довго дорожив, був не просто витвором мистецтва – це було прокляття. І він став мимовільною жертвою.
Коли останні сили зникали, Андрій знав, що ніколи не залишить університет без боргу. Кіт забрав його душу, і він був приречений вічно повторювати свій перший курс. Але він не міг не запитати: що станеться з іншими щасливчиками, які володіють рідкісним відбитком? Чи вони теж будуть прокляті, потрапивши в пастку безкінечного циклу студентського життя? Тільки час відповість на це …

Таким чином, легенда про картину Михайла Григоренко «Першокурсник» продовжувала жити, це історія-застереження про небезпеку полягатися у навчанні на магію творів мистецтва, за яку потім настає надто дорога ціна.

Ілюстрація та текст історії згенеровані Штучним Інтелектом.